Zahradní úprava se týká vnitrobloku Lékařské fakulty University Karlovy v Kateřinské ulici. Původně byla částí rozsáhlejší parkové úpravy celého dvora. V poslední době sloužila spíše jako parkoviště. Na původní parkovou úpravu upomínaly pouze dva pařezy vzrostlých stromů a zbytky trávníku . Jedná se o poměrně malou plochu v uzavřeném prostoru , otevřenou směrem k severu. Jižní strana je sevřená zdmi budovy. Proto se v době po poledni nachází zhruba tři čtvrtě plochy ve stínu.
Parková úprava má kromě estetického hlediska poskytovat možnost krátkodobé klidové rekreace, čili musí obsahovat odpočívadlo s přiměřeným počtem laviček. Vzhledem k tomu, že větší část dvora tvoří zpevněná plocha a bude sloužit i nadále jako parkoviště a příjezdová komunikace, bylo žádoucí, aby zpevněná plocha odpočívadla byla v poměru k zeleni co nejmenší, ale přitom musí umožnit i pohodlný pobyt návštěvníkům na invalidním vozíku nebo maminkám s kočárkem. Parková úprava by měla být pohledově zajímavá i seshora z oken přilehlých budov. Měla by být takového charakteru, aby vhodně navazovala na dá se říci historické prostředí, přestože charakter místa nevyžaduje přímo historizující úpravu. Spíše bylo potřeba vytvořit pravidelně členěný prostor odlehčený modernějšími prvky.
Výše uvedenému odpovídá i výběr rostlinného materiálu, čili jedná se především o rostliny snášející stín a polostín, uspořádané do jednoduchých záhonů. Výsadba musí být též jednoduchá na údržbu. Poloha v polostínu umožňuje využití ve větším množství stálezelených rostlin, což zaručuje příjemný vzhled zahradní úpravě po celý rok. Naopak zatravněných ploch je zde méně, neboť se dá předpokládat, že se zde kvalitnímu trávníku příliš dařit nebude. Plocha je členitá půdorysně, ale i prostorově pomocí vhodných vyšších dřevin, které jsou buď v dospělosti menšího a užšího vzrůstu, nebo rostou pomalu, případně se dají tvarovat. Je tedy zohledněn i požadavek, aby plánovaná výsadba jednou nestínila do oken. Nízké pokryvné rostliny jsou použity jako náhrada trávníku a pro dodání přiměřené barevnosti. Směrem do dvora je plocha otevřená, pouze zdůrazněná dvěma štíhlými červenolistými odrůdami buku. Centrální kruhový záhon je navržen jako travnatá plocha ve středu zdůrazněná stromem menšího vzrůstu. Výběr středového soliteru musel zohlednit jak světelné podmínky, tak prostorové možnosti, ale především i dekorativnost vzhledu –jedná se o kultivar s velkými temně zelenými listy, plody malvičky oranžově- červené, spodní strana listů šedobílá plstnatá ( Jeřáb muk- Sorbus aria ´Magnifica´).
Výběr dlažby, zvolené odstíny barev a povrchů dlažby, návrh celkového řešení zpevněné plochy byl veden záměrem barevně navázat na převažující dlažbu celého dvora, přiměřeně zdůraznit a oživit prostor odpočívadla, barevně navázat na fasádu budov. Nezanedbatelnou část plochy doplňuje kačírek .
Návrh byl vypracován v roce 2010 jako součást projektové dokumentace pro celkovou stavební úpravu (rekonstrukci) dvora, realizace byla provedena během léta roku 2011. Jak vypadl prostor dříve a a jak vypadá vnitroblok dnes, můžete posoudit na fotografiích:

Původní neutěšený stav vnitrobloku

Výsledná podoba po realizaci